Relacja z rajdu Święto Roweru 2023

Święto Roweru 2023

X Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna – Wędruj z nami!

W sobotę 23 września 2023r. odbył się Rajd „Święto Roweru”. Tegoroczna edycja upamiętniała naszych bohaterów – strażaków. Rajd rozpoczęliśmy od  zwiedzania muzeum straży pożarnej przy Remizie OSP przy ul. Staszica oraz obejrzeliśmy remizę po generalnym remoncie. Następnie, pod opieką Przodowników Turystyki Kolarskiej z klubu „Bicykl-1977” ruszyliśmy na trasy rajdowe. Główna trasa wiodła przez Lewków, Skrzebową oraz Radłów. Krótsza trasa dla najmłodszych prowadziła przez Piaski – Szczygliczka, gdzie zrobiliśmy krótką przerwę, aby dzieci, pomimo zmęczenia, mogły pobawić się trochę na placu zabaw. Po godzinie 11:00, wszyscy uczestnicy zjeżdżali na metę, która znajdowała się w Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Batorego w Ostrowie Wielkopolskim. Na miejscu na wszystkich uczestników czekała pyszna kiełbaska oraz gry, zabawy i konkursy. Strażacy oprowadzili uczestników po swojej jednostce, opowiedzieli o wszystkich wozach bojowych, których używają, zaprezentowali zjazd na rurze oraz mówili znajdujący się w jednostce sprzęt. Byliśmy również świadkami wyjazdu na akcję! W 30 sekund od chwili ogłoszenia alarmu, strażacy byli gotowi do wyjazdu.

Po zakończeniu zwiedzania jednostki PSP w Ostrowie Wielkopolskim, rozstrzygnęliśmy konkursy i wręczyliśmy nagrody. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom!

Zapraszamy na nasz kolejny rajd. Tym razem będzie to Rajd na Orientację. Szczegóły możecie znaleźć na naszym profilu facebookowym oraz w linku https://ostrow-wlkp.pttk.pl/2022/12/30/inoostro-2023/