13. Weekend z PTTK

Wielodyscyplinowy rajd turystyczny.

Data: 17-20.08.2023.

Miejsce: Pole namiotowe Wrzosy nad jeziorem Krępsko Średnie na szlaku rzeki Rurzycy.

Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze
Oddział w Ostrowie Wielkopolskim
zaprasza na „Weekend z PTTK”
termin 17- 20 sierpnia 2023
baza : biwak Wrzosy nad jeziorem Krępsko Średnie

Spotykamy się na biwaku po południu 17 sierpnia. Oczywiście przyjechać można w każdy inny dzień. Uczestnicy docierają wg własnego pomysłu . Możliwe opcje : samochodem trasą Ostrów Wlkp – Poznań – Piła – Płytnica – Wrzosy, pociągiem do Płytnicy  pociągami regionalnymi z Poznania i dalej pieszo z kijkami lub rowerem ca.6 km do Wrzosów,  pociągiem i rowerem z Płytnicy, dla chętnych rowerem z Piły ( ca.25 km). Oczywiście można zastosować jeszcze inne warianty, wszystko zależy od uczestników. Powrót podobne z uwzględnieniem połączeń w niedzielę. Organizator dla ułatwienia przejazdu zapewnia transport sprzętu biwakowego na bazę i powrót do Ostrowa Wielkopolskiego. Załadunek sprzętu odbędzie się w dniu 16 sierpnia (środa) w godzinach 17 -18 ta na placu przy ulicy Prostej 21 (teren PKP). Na biwaku we Wrzosach do dyspozycji uczestników są będące na wyposażeniu pola :  duża wiata ze stołami i ławami,sanitariaty, woda pitna, przyłącze elektryczne ( na koszt PTTK). Uwzględniając powyższe planujemy wyposażenie własne. Uczestnicy we własnym zakresie opłacają pole biwakowe. Dla pokrycia kosztów transportu wpisowe na imprezę wynosi 30 zł od osoby. Kajaki dostępne będą nieodpłatnie dla członków PTTK oraz uczestników wyjazdu ubiegłorocznego nie będących członkami naszej organizacji. W pozostałych przypadkach koszt wynajmu kajaku na dwa etapy 40 zł od osoby na jeden 20 zł od osoby.

Rzeka Rurzyca  prawy dopływ Gwdy jest bardzo interesującym szlakiem kajakowym. Czysta woda, kilka jezior sprawia iż ten 20 kilometrowy  szlak wodny jest idealnym na weekendowy spływ

Organizator nie zapewnia transportu na start do pierwszego etapu jak i powrotu z etapu drugiego. Zapewniamy natomiast transport rowerów ze startu na I etap do bazy oraz na metę II etapu. Zabezpieczenie rowerów na przyczepie należy do  ich właścicieli . Dla poprawy kondycji proponujemy marsze przez las z kijkami. Odległości są niewielkie i tak : na start I etapu 8 km, z mety II etapu 9 km, do Płytnicy sklep i restauracja z wędzarnią pstrągów 9 km. W miejscowościach Płytnica  „ Zajazd po pstrągiem” tel. 692 465 010 lub 67 216 02 89 , w miejscowości Głowaczewo 7 ca 6 km pensjonat „ Nad Piławą”  restauracja ,basen tel. 67 259 99 27, 607366718. Można w tych miejscach rezerwować obiady, choć z marszu też zawsze coś będzie. Szczegóły programów na poszczególne dni będziemy dopracowywać na miejscu uwzględniając bieżącą sytuację.

Zapisy do dnia  11 sierpnia telefonicznie na numer 601 231 784 lub na zebraniu klubu kajakowego w piątek 11 sierpnia w siedzibie oddziału PTTK przy ulicy Raszkowskiej 23.